E-mail adresiniz: Şifreniz: Beni hatırla   » Yeni üye olmak istiyorum » Şifremi unuttum

Kadınlar Neden Ağlar ?..


Küçük bir erkek çocuk,annesine “Niçin ağlıyorsun?” diye sordu “Çünkü ben kadınım.” dedi annesi. “Anlamadım!” dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp “Hiç bir zaman anlayamayacaksın!” dedi. Babasına “Baba, annem niçin ağlıyor?” diye sordu. Babanın cevabı: “Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır” oldu.

Küçük çocuk büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi. Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah’a sordu.”Allah’ım!” dedi: “Kadınların niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?” Allah: “Ben kadınları özel yarattım! Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında; devam edecek azmi, ailesinin hastalığında; yorgunluğa pabuç bıraktırmayacak kudreti verdim.Her türlü şart altında, hatta kendilerini çok kötü incitseler de,çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim.Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.

Tek zayıflık olarak kadınlara bir gözyaşı verdim…

Tamamen kendilerinin sahip oldukları,ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere.İnsanlık için bir gözyaşı…” diye cevapladı…
Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne de kendini ne şekilde taşıdığıdır.Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.


tunalim (Mehmet Tunabaş) tarafından 19.5.2018 22:10:53 tarihinde eklendi ve 327 gösterildi.


(Yönetici)
 Zeynep (24.5.2018 17:15:10)  
Profili | Şiirleri | Sesli şiirleri| Makaleleri | Hikayeleri

Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmiyor kadın. Dünyaya getirdiği çocuğun hatrına seviyor gibi görünüyor. Maalesef kadın bu kadar güçlü de olmak istemiyor. Ne yazık ki kadının rolünü tarih çok ağır yazmış ve kadınların çoğu çoook mutsuz. Fedakarlık yaptıkça kadının mutlu olduğunu sanan erkek epey yanılıyor. Farkında değil.
Emeğiniz için elinize sağlık.


Esere ait bilgiler:

Kayıt tarihi:
19.5.2018

Okunma:
327

Yazara ait bilgiler:

tunalim

(Mehmet Tunabaş)
• Profili

 

© 2008-2009 Yazarlar Topluluğu | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.